Kniv, samearbete

463035

ARTUR JILLKER (Gäddede, 1909-2003), kniv, samearbete, graverat renhorn, signerad o daterad A Jillker 1990, längd 26 cm

Vapen/Medaljer, Etnografica, Diverse

Kniv, samearbete

Budhistorik (14 bud)
3288443
8 400
3288087
8 200
3286530
8 000
3288086
8 000
3286530
7 600

Slutpris SEK:
8 400
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer