Fickbestick silver

463031

FISKBESTICK, 18 dlr, silver, benskaft, blad stämplade Just A (Just Andersen), Denmark, omkring 1920/30-tal, gafflar med svagt hamrad dekor, svensk importstämpel, bestående av: 12 knivar, 6 gafflar, längd 17,5-18 cm

Blad med missfärgningar, skaft med sprickor och med färgskiftningar

Silver

Visas på begäran

Fickbestick silver

Budhistorik (2 bud)

3287042
3282301

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer