Sybord

462961

SYBORD, omkring 1900, fanérad i olika träslag, skiva med intarsiadekor av lyra samt noter, beslag och fotavslut i mässing, utdragbar ljuskiva, höjd 74, 49x35 cm, nyckel finns

Skador och slitage. Kärvande lås

Möbler, Soffbord, sidobord

Rum 4

Sybord

Budhistorik (25 bud)
3284877
3284875
3 800
3284875
3 400
3284864
3 200
3284869

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer