Sidenbroderi Kina 1800-tal

462937

SIDENBRODERI, Kina, 1800-tal, motiv av fåglar och blommor, uppfordrad, motivmått ca 293x113 cm

Skador, hål, uppfordrad

Orientaliskt, Konsthantverk

Rum 19

Sidenbroderi Kina 1800-tal

Budhistorik (19 bud)
3284609
5 200
3282799
5 000
3284608
4 800
3282799
4 600
3284607
4 400

Slutpris SEK:
5 200
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer