Kniv, samehantverk

462648

LARS LEVI SUNNA, storkniv, samearbete, graverat renhorn, signerad o daterad LLSunna -71, blad märkt B&S, längd 31 cm

Vapen/Medaljer, Etnografica

Monter 27

Kniv, samehantverk

Budhistorik (16 bud)
3288251
6 400
3288077
6 200
3288250
6 200
3288077
4 800
3288249
4 600

Slutpris SEK:
6 400
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer