Skulptur Chokwe

462473

SKULPTUR, Chokwe, Kongo, stående man med stav och gevär, skuret trä, 1900-talets mitt, höjd ca 23 cm.

Slitage på kanter, smuts/beläggning.

Etnografica

Geijersgatan 14, Göteborg

Skulptur Chokwe

Budhistorik (10 bud)
3285651
1 400
3275593
1 300
3275593
3285648
3275593
700

Slutpris SEK:
1 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 100 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer