Spegellampett Karl Johan

462468

SPEGELLAMPETT, 1800-talets första hälft, Karl Johan, för 1 ljus, fanérad i mahogny, ljusarm i smide, dekor av förgyllt beslag, svagt fasetterat spegelglas, ca 60x40 cm.

Smärre fanérbortfall, senare ljusarm, foliering med smärre skador

Speglar

Geijersgatan 14, Göteborg

Spegellampett Karl Johan

Budhistorik (20 bud)
3285707
1 400
3285709
1 300
3285707
3285077
3285706

Slutpris SEK:
1 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 200 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer