Anatolien Bägare samt skedar 3 st silver

461632

BÄGARE med floral graverad dekor, höjd ca 8 cm, SKEDAR, 3 st, silver, samtliga med floral dekor, en sked delvis förgylld med dekor av fågel, längd mellan 19,5-21cm, samtliga föremål ottomanska riket, 18/1900-tal, med tughramärkningar, vikt ca 179 g

Slitage, bägare med bucklor, en sked med saknde dekorelement

Silver, Övriga silverföremål

Monter 10

Budhistorik (2 bud)

3286491
450
3282297

Slutpris SEK:
450
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer