Anatolien Skärp silver Tblisi Georgien 18/1900-tal

461545

SKÄRP, silver, 84 zolotnik, Tblisi, Georgien 18/1900-tal, spänne med cabochonslipat blått glas, dekor av filigran samt granulater, bälte med niellodekor, delvis förgyllt, längd 78 cm, vikt ca 329 g

Slitage, skador, flertalet tennlödningar

Silver, Övriga silverföremål

Monter 10

Budhistorik (9 bud)
3286555
2 400
3286427
3286554
3286427
3285017
1 700

Slutpris SEK:
2 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer