Anatolien Skärp silver ottomanska riket

461543

SKÄRP, silver, ottomanska riket, 18/1900-tal, tughramärkningar, spänne med dekor av filigran samt granulater, bakomliggande inlägg av koppar, delvis förgyllt, behängd med kedjor samt berlocker, längd 92 cm, vikt ca 411 g

Mindre skador, saknade berlocker

Silver, Övriga silverföremål

Monter 10

Budhistorik (7 bud)
3285395
3285394
2 600
3285080
2 400
3283814
1 600
3281488

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer