Anatolien Skedar silver Ryssland 1800-tal

461542

SKEDAR, 5+3 st, silver, Ryssland 1800-tal, 5 st skedar, Moskva 1883, kontrollmärkning Vasily Aleksandrovich Petroc, floral graverad dekor, längd ca 14,5 cm, 3 st skedar, Mikhail Dimitriyev, Moskva 1864, kontrollmärkning Viktor/Veniamin Vasilyevich Savinsky, delivis förgyllda, dekor av niello, längd ca 13,5 cm, totalvikt ca 164 g

Slitage

Silver, Silverbestick

Budhistorik (9 bud)
3283522
700
3282284
650
3282283
600
3282282
550
3282280
500

Slutpris SEK:
700
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer