Eerik Haamer

456872

EERIK HAAMER (Estland, 1908-1994): Nordnorskt fjällandskap, signerad samt daterad Haamer -57, olja på duk, 65x124 cm

Proveniens: Gåva direkt från konstnären till nuvarande ägare.

Ingår i auktionen Västsvenska konstnärer

Geijersgatan 14, Göteborg

Eerik Haamer

Budhistorik (5 bud)
3289257
10 500
3288819
10 000
3288818
8 000
3287629
3275448
3 200

Slutpris SEK:
10 500
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 250 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer