Ragnvald Magnusson

433642

RAGNVALD MAGNUSSON (1904-1984): Båtar vid brygga, signerad Ragnvald M, olja på duk, 38x60 cm, enligt uppgift motiv från Albrektsunds kanal mellan Klöverön och Koön.

Ingår i auktionen Västsvenska konstnärer

Geijersgatan 14, Göteborg

Ragnvald Magnusson

Budhistorik (6 bud)
3289081
3289080
3 600
3289079
3287160
3287145

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 250 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer