Ragnvald Magnusson

433642

RAGNVALD MAGNUSSON (1904-1984): Båtar vid brygga, signerad Ragnvald M, olja på duk, 38x60 cm, enligt uppgift motiv från Albrektsunds kanal mellan Klöverön och Koön.

Ingår i auktionen Västsvenska konstnärer

Geijersgatan 14, Göteborg

Ragnvald Magnusson

Budhistorik (6 bud)
3289081
3289080
3 600
3289079
3287160
3287145

Slutpris SEK:
391 EUR, 457 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.