Karin Parrow

433641

KARIN PARROW (1900-1986): Flickor på stig, signerad Karin Parrow, daterad sommaren 1943, olja på pannå, 49x63 cm, enligt uppgift motiv från Marstrand, bakom badhuset.

Ingår i auktionen Västsvenska konstnärer

Geijersgatan 14, Göteborg

Karin Parrow

Budhistorik (18 bud)
3289199
8 800
3289197
8 600
3289192
8 400
3289143
8 200
3289191
8 200

Slutpris SEK:
8 800
860 EUR, 1 006 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.