Erling Ärlingsson

433612

ERLING ÄRLINGSSON (1904-1982): Skördetid, signerad EÄ, daterad a tergo 1937 olja på duk, 65x76 cm

Ingår i auktionen Västsvenska konstnärer

Geijersgatan 14, Göteborg

Erling Ärlingsson

Budhistorik (12 bud)
3288803
15 000
3288802
14 500
3280237
10 000
3279731
3279420

Slutpris SEK:
15 000
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 250 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer