Bordsur Paris

Föregående | Översikt | Nästa

457866

BORDSUR, 1800-talets början, Directoire, urtavlan märkt Maniere Paris, (Charles-Guillaume Manière verksam i Paris 1778-1812), urtavlans krans med de tolv zodiakerna, brännförgylld dubbelapatinerad brons, krönt med flammande fyrfat och drakar, höjd 47 cm, senare nyckel samt pendel finns

Åldersrelaterat slitage

Klockor/Ur

Kundcenter

457866 - Bordsur Paris
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Bordsur Paris

Budhistorik (9 bud)
3234933
3 600
3233491
3 400
3231512
3 200
3228839
3227787
2 800

2 dagar kvar
Avslutas: 2017-04-27 kl 19:09
AKTUELLT BUD SEK:
3 600
Utropspris SEK:
25 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer