Ljusstakar empire

457864

LJUSSTAKAR, 1 par, 1800-tal, empire, möjligen Ryssland, förgylld och patinerad brons, ljuspipa uppburen av bevingade barn, slipat stamglas, sockel i marmor, höjd 32,5 cm

Ett glas lagat

Diverse, Metall

Ljusstakar empire

Budhistorik (5 bud)
3240154
12 000
3240153
10 500
3231355
8 000
3225468
5 000
3225373

Slutpris SEK:
12 000
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer