Ljusstakar empire

457864

LJUSSTAKAR, 1 par, 1800-tal, empire, möjligen Ryssland, förgylld och patinerad brons, ljuspipa uppburen av bevingade barn, slipat stamglas, sockel i marmor, höjd 32,5 cm

Ett glas lagat

Diverse, Metall

Ljusstakar empire

Budhistorik (5 bud)
3240154
12 000
3240153
10 500
3231355
8 000
3225468
5 000
3225373

Slutpris SEK:
12 000
1 211 EUR, 1 438 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.