Sengustavianskt konsolbord

457862

KONSOLBORD, sengustavianskt stockholmsarbete, marmorskiva, kannelerade ben med anfanger, på marmorimiterad träsockel, förgyllt och bemålat, höjd 81, 74x40 cm

Marmorskivan med lagningar, visst färgbortfall

Möbler, Soffbord, sidobord

Rum 12

Sengustavianskt konsolbord

Budhistorik (11 bud)
3239203
13 500
3239202
13 000
3239200
12 500
3239199
12 000
3239197
11 500

Slutpris SEK:
13 500
1 362 EUR, 1 617 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.