Rokokobyrå

457579

BYRÅ, stockholmsarbete i rokoko, 1700-tal, fanérad med bl.a valnöt och fruktträ, beslag i förgylld brons, skrivskiva, höjd 86, 110x59, nyckel finns

Renoverad, möjligen senare skiva

Möbler, Skåp, byråer

Rum 18

Rokokobyrå

Budhistorik (22 bud)
3240018
18 000
3240020
18 000
3240018
17 500
3240015
17 000
3239999
16 500

Slutpris SEK:
18 000
1 816 EUR, 2 156 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.