Jan Håfström, Ön

457227

JAN HÅFSTRÖM (född 1937): "Ön", objekt, signerad Håfström 1984, trälåda, järnbeslag, läder, tyg och duk, 24,5x18,5x20,5 cm

Proveniens:
Anders Tornberg Gallery
Anders Tornberg Collection

Utställd:
Moderna Museet, Stockholm, 1994-1995

Konst, Modernt måleri, Nutida

Monter 8

Jan Håfström, Ön

Budhistorik (40 bud)
3233977
8 200
3233735
8 000
3233735
7 600
3233866
7 400
3233735
7 200

Slutpris SEK:
8 200
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer