Jan Håfström, Ön

457227

JAN HÅFSTRÖM (född 1937): "Ön", objekt, signerad Håfström 1984, trälåda, järnbeslag, läder, tyg och duk, 24,5x18,5x20,5 cm

Proveniens:
Anders Tornberg Gallery
Anders Tornberg Collection

Utställd:
Moderna Museet, Stockholm, 1994-1995

Konst, Modernt måleri, Nutida

Monter 8

Jan Håfström, Ön

Budhistorik (40 bud)
3233977
8 200
3233735
8 000
3233735
7 600
3233866
7 400
3233735
7 200

Slutpris SEK:
8 200
827 EUR, 982 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.