Konsolbord

Föregående | Översikt | Nästa

457021

KONSOLBORD, sengustavianskt stockholmsarbete, brännmärkt NGB, i den egyptiserande stilen, träskuren dekor och pastellage, förgyllt med polerat guld och slagmetall, sargen fascesknippen, frambenen krönta av akantus och sfinxhuvuden, avslutande fötter, bemålad sockel, skiva av carraramarmor, höjd 84, 70x34 cm

Slitage, smärre skador, smärre ytförbättringar

Möbler, Soffbord, sidobord

Rum 1

457021 - Konsolbord
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Konsolbord

Budhistorik (7 bud)
3232774
8 200
3232773
7 000
3228123
3 800
3226098
3 600
3223994
3 400

9 timmar 10 minuter kvar
Avslutas: 2017-04-25 kl 21:36
AKTUELLT BUD SEK:
8 200
Utropspris SEK:
20 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer