Matgrupp gustaviansk stil

456983

MATGRUPP, 13 dlr, gustaviansk stil, gråmålade, 1900-talets andra hälft, svart kläddsel, bestående av 12 stolar och matbord, bordets höjd ca 74, diameter 120, 4 iläggsskivor med sarg vardera 48, sitthöjd 46 cm

Bruksslitage, överdarg till sitsar medföljer

Möbler, Matsalsmöbler

Matgrupp gustaviansk stil

Budhistorik (11 bud)
3224332
18 500
3230541
18 000
3224332
17 500
3230540
17 000
3224332
16 500

Slutpris SEK:
18 500
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer