Matgrupp gustaviansk stil

456983

MATGRUPP, 13 dlr, gustaviansk stil, gråmålade, 1900-talets andra hälft, svart kläddsel, bestående av 12 stolar och matbord, bordets höjd ca 74, diameter 120, 4 iläggsskivor med sarg vardera 48, sitthöjd 46 cm

Bruksslitage, överdarg till sitsar medföljer

Möbler, Matsalsmöbler

Matgrupp gustaviansk stil

Budhistorik (11 bud)
3224332
18 500
3230541
18 000
3224332
17 500
3230540
17 000
3224332
16 500

Slutpris SEK:
18 500
1 867 EUR, 2 216 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.