ARNE JACOBSEN, "Sjuan", stolar, 6 st, Fritz Hansen

456731

ARNE JACOBSEN, "Sjuan", stolar, 6 st, Fritz Hansen, Danmark, stålunderrede med kromade ben, klädda i rött skinn, sitthöjd ca 45 cm

Slitage, mindre sprickor samt skador på sits

Möbler, Stolar

Rum 12

ARNE JACOBSEN,

Budhistorik (17 bud)
3229210
6 400
3229208
6 200
3229198
6 000
3229206
5 800
3229198
5 000

Slutpris SEK:
6 400
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer