ARNE JACOBSEN, "Sjuan", stolar, 6 st, Fritz Hansen

456731

ARNE JACOBSEN, "Sjuan", stolar, 6 st, Fritz Hansen, Danmark, stålunderrede med kromade ben, klädda i rött skinn, sitthöjd ca 45 cm

Slitage, mindre sprickor samt skador på sits

Möbler, Stolar

Rum 12

ARNE JACOBSEN,

Budhistorik (17 bud)
3229210
6 400
3229208
6 200
3229198
6 000
3229206
5 800
3229198
5 000

Slutpris SEK:
6 400
646 EUR, 767 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.