Skål silver Ryssland

456582

SKÅL, på fot, med hänkel, silver, S:t Petersburg 1800-talets första hälft, punsad dekor av ymnighethorn och snäckor samt dekorbård med bladverk, invändigt förgylld, genombruten hänkel, höjd inkl hänkel ca 24 cm, längd ca 24 cm, vikt ca 638 g

Silver

Skål silver Ryssland

Budhistorik (22 bud)
3227625
8 400
3227159
8 200
3227602
8 200
3227159
7 600
3227599
7 400

Slutpris SEK:
8 400
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer