Skål silver Ryssland

456582

SKÅL, på fot, med hänkel, silver, S:t Petersburg 1800-talets första hälft, punsad dekor av ymnighethorn och snäckor samt dekorbård med bladverk, invändigt förgylld, genombruten hänkel, höjd inkl hänkel ca 24 cm, längd ca 24 cm, vikt ca 638 g

Silver

Skål silver Ryssland

Budhistorik (22 bud)
3227625
8 400
3227159
8 200
3227602
8 200
3227159
7 600
3227599
7 400

Slutpris SEK:
8 400
848 EUR, 1 006 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.