Skål med hänkel silver

456581

SKÅL med hänkel, silver, 1800-talets första hälft, sannolikt mellaneuropa, otydliga stämplar, delvis godronnerad, dekorbård med bladverk, invändigt förgylld, höjd ca 20, längd ca 18 cm, vikt ca 496 g

Silver

Skål med hänkel silver

Budhistorik (12 bud)
3227642
5 000
3220646
4 800
3227640
4 600
3220646
4 400
3227634
4 200

Slutpris SEK:
5 000
Utropspris SEK:
4 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer