Skål med hänkel silver

456581

SKÅL med hänkel, silver, 1800-talets första hälft, sannolikt mellaneuropa, otydliga stämplar, delvis godronnerad, dekorbård med bladverk, invändigt förgylld, höjd ca 20, längd ca 18 cm, vikt ca 496 g

Silver

Skål med hänkel silver

Budhistorik (12 bud)
3227642
5 000
3220646
4 800
3227640
4 600
3220646
4 400
3227634
4 200

Slutpris SEK:
5 000
505 EUR, 599 USD
Utropspris SEK:
4 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.