Bestick silver

456555

BESTICK, 100 dlr, silver, Chippendale-modell, stämplade Finland 1978, bestående av: 12+12 bordsknivar (längd 19 resp. 20,5 cm), 12+12 bordsgafflar, 12+12 bordskedar, 12 moccaskedar, 2 smörknivar, 2 ostknivar, 6 assiettgafflar/smörgåsgafflar, tårtkniv, tårtspade, potatissked, såsslev, kompottsked och sillgaffel, silvervikt exklusive knivar ca 2090 g, i schatull märkt Castle

Smärre slitage

Silver

Kundcenter

Bestick silver

Budhistorik (32 bud)
3233381
19 500
3233380
19 000
3233372
18 500
3233375
18 000
3233372
17 500

Slutpris SEK:
19 500
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer