Poul Kjaerholm

456541

POUL KJAERHOLM, matbord, modell PK50, formgivet 1964 för E Kold Christiansen, bordsskiva fanérad i oregon pine, stålben, samtliga ben stämplade med E Koldings monogram,höjd ca 62, 195x80 cm

Bordskiva med ytskador och fläckar

Möbler, Matbord

Rum 13

Poul Kjaerholm

Budhistorik (6 bud)
3234140
5 000
3231757
3 600
3231089
3 400
3230669
3225105

Slutpris SEK:
5 000
505 EUR, 599 USD
Utropspris SEK:
35 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.