Poul Kjaerholm

456541

POUL KJAERHOLM, matbord, modell PK50, formgivet 1964 för E Kold Christiansen, bordsskiva fanérad i oregon pine, stålben, samtliga ben stämplade med E Koldings monogram,höjd ca 62, 195x80 cm

Bordskiva med ytskador och fläckar

Möbler, Matbord

Rum 13

Poul Kjaerholm

Budhistorik (6 bud)
3234140
5 000
3231757
3 600
3231089
3 400
3230669
3225105

Slutpris SEK:
5 000
Utropspris SEK:
35 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer