VILHELM BJERKE PETERSEN 1948 Konkret

437769

VILHELM BJERKE PETERSEN (Danmark, 1909-1957): Utan titel, monogramsignerad v.b.p -48, olja på duk, 61x55 cm;
PROVENIENS: Lennart Nyberg Collection

Konst, Modernt måleri, Specialauktion

Rum 1

Budhistorik (16 bud)
3244989
12 500
3241290
11 500
3241289
11 000
3239973
10 000
3234637
9 800

Slutpris SEK:
12 500
1 259 EUR, 1 430 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.