Ljusstake Björn Wiinblad ryttare

449016

BJÖRN WIINBLAD, ljusstake, i form av ryttare, bemålad och glaserad terracotta, monogramsignerad och daterad L22, BW - 80 Danmark, ca 61x53 cm

Keramik/Porslin

Rum 22

Budhistorik (10 bud)
3153272
4 400
3153328
4 200
3153272
3150305
3 800
3147408
3 600

Slutpris SEK:
4 400
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer