Karaff med silverbeslag

448846

KARAFF, med silverfattning, svenska importstämplar, 1900-talets första hälft, glas i gult överfång, graverad dekor, genombruten dekor av figurscener, höjd ca 35 cm

Silver

Karaff med silverbeslag

Budhistorik (6 bud)
3154316
1 400
3153586
1 300
3154171
3153586
3143151

Slutpris SEK:
1 400
143 EUR, 166 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Slakthusgatan 22
Växel tel 08-686 98 80

Helsingfors
Växel +358 9 35 426 700

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7
Baltzarsgatan 6

Antikskolan

» Läs mer