Fåtöljer rokokostil

448779

ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, 1900-talets andra hälft, klädd "Stensöta", GP&J Baker, sitthöjd ca 52 cm

Smärre slitage. Ett framben med mindre spricka

Rum 20

Fåtöljer rokokostil

Budhistorik (27 bud)
3146184
7 000
3146104
6 800
3143221
6 600
3144635
6 600
3143221
6 400

Slutpris SEK:
7 000
715 EUR, 830 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Slakthusgatan 22
Växel tel 08-686 98 80

Helsingfors
Växel +358 9 35 426 700

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7
Baltzarsgatan 6

Antikskolan

» Läs mer