Spegel barockstil

448124

SPEGEL, barockstil, 18/1900-tal, skulpterad och förgylld, för två ljus, ursprungligen sannolikt infattning för sakralt bruk, höjd 56 x 36 cm

Torrsprickor, smärre förgyllningsskador, kompletterad, omarbetad

Speglar

Rum 7

Spegel barockstil

Budhistorik (3 bud)

3144056
1 600
3144055
3139353

Slutpris SEK:
1 600
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundcenter tel 08-453 67 10
Växel tel 08-453 67 00
info@auktionsverket.se
Magasin 5, Palermog 19
Stockholms Frihamn

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 21-23
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer