Patek Philippe armbandsur 18K guld 1980-tal

445960

PATEK PHILIPPE, armbandsur, 18K guld, ca år 1985, safirglas, manuellt uppdrag, refnr. 4596/10, 2845006, verknr. 1413586, calibernr. 16-250, diameter 20,5 mm, totalvikt inkl. extra länkbit ca 53 g

Etui, ej original, medföljer.

Verket går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen. Smärre slitage.

Klockor/Ur, Temaauktion, Important Watches, Fashion

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (10 bud)
3172545
16 000
3172041
13 500
3170161
13 000
3167012
12 500
3156794
12 000

Slutpris SEK:
16 000
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer