Design Wilhelm Kåge Modern Keramik

441859

WILHELM KÅGE (1889-1960), skålfat, Gustavsberg, stengods, Farsta, invändig blå glasyr, utvändig brun glasyr, signerad FARSTA Gustavsbergs Studiohand KÅGE, diameter ca 9,5, höjd ca 4,5 cm

Nagg

Keramik/Porslin, Vaser, skålar, fat, Design, Specialauktion

Budhistorik (12 bud)
3139009
3134715
2 800
3134163
2 600
3131781
2 400
3134162
2 400

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.