Lucien Piccard 14K vitguld och briljanter

441015

LUCIEN PICCARD, armbandsur, 14K vitguld med 8 briljanter på urtavla, 1940-tal, manuellt uppdrag, serienr. G26391, amerikansk boett, signerad i verk, boett och på urtavla, mått 26x32 mm

Originalbox medföljer.

Verket går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen. God kondition.

Klockor/Ur, Temaauktion, Important Watches, Fashion

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (10 bud)
3172139
5 000
3172221
5 000
3172139
4 800
3172137
2 600
3171048
2 400

Slutpris SEK:
5 000
477 EUR, 537 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.