Carl Gustaf Hellqvist 10 akvareller "Bockbiret"

440968

CARL GUSTAF HELLQVIST (1851-1890): Klosterscen med läsande munk, gouache på papper, signerad och daterad C.G. Hellqvist 1885, Brecht, ca 36x25 cm

Konst, Äldre måleri

Fack 11

Carl Gustaf Hellqvist 10 akvareller

Budhistorik (15 bud)
3107653
2 600
3107648
2 400
3107628
3107628
1 700
3106298
1 600

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.