Design Tomas Anagrius Modern Keramik

439275

TOMAS ANAGRIUS (född 1939), ask med lock, 1980-tal, stengods, glasyr i svart med gröna och blå linjer, signerade Anagrius, höjd 5, 13,5x13 cm

Keramik/Porslin, Vaser, skålar, fat, Design, Specialauktion

Budhistorik (6 bud)
3148434
750
3148435
700
3148434
450
3146138
3141352

Slutpris SEK:
750
72 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.