Design Berndt Friberg Modern Keramik

439042

BERNDT FRIBERG (1899-1981), skålar, 2 st, Gustavsberg 1950 resp 1952, miniatyrer, 4 st, varav tre daterad 1975, 1976, harpälsglaserat stengods, samtliga signerade, höjd ca 3-11 cm

Keramik/Porslin, Design, Specialauktion

Rum 1

Budhistorik (15 bud)
3133761
6 400
3140673
6 200
3133761
6 000
3140672
5 800
3133761
5 600

Slutpris SEK:
6 400
644 EUR, 732 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.