Design Lisa Larson Modern Keramik

439033

LISA LARSON (född 1931), skål, Gustavsberg 1957, signerad och daterad med studiohanden -57, blågrön glasyr med svart dekor, liten upplaga, höjd ca 13,5, diameter 17 cm

Keramik/Porslin, Design, Specialauktion

Budhistorik (7 bud)
3147831
3144062
750
3144062
700
3147607
650
3144062

Slutpris SEK:
77 EUR, 88 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.