Design Stig Lindberg Modern Keramik

436234

STIG LINDBERG (1916-1982), skål, Gustavsberg 1967, stengods, glaserad i blått, violett och brunt, signerad Stig L Gustavsbergs studiohand, höjd ca 11,5 cm

krackelerad insida

Keramik/Porslin, Specialauktion, Design

Budhistorik (5 bud)
3145541
3134671
450
3134670
3134668
3131980

Slutpris SEK:
77 EUR, 88 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.