Georg Jensen armbandsur

435668

TORUN BÜLOW HÜBE, "Vivianna", armbandsur, stål, 1970-tal, plexiglas, mekaniskt urverk, silverfärgad urtavla, stel öppen armring, Georg Jensen, Danmark, designnr. 226, boettnr. 8005 1/46385, diameter 33,5 mm

Verket går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen. Plexiglas med repor.

Klockor/Ur, Temaauktion, Important Watches, Fashion

Nybrogatan 32, Stockholm

Georg Jensen armbandsur

Budhistorik (7 bud)
3165248
4 200
3158627
3165245
3 800
3158627
3 600
3158624
3 400

Slutpris SEK:
4 200
423 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:
4 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.