P. Salomon Domenchin de Chavannes, tillskriven

431755

PIERRE SALOMON DOMENCHIN DE CHAVANNES (Frankrike 1672-1744) tillskriven: Landskap, olja på duk, 53x65 cm.
Proveniens: Hovintendent Gösta Stenmans samling, nr. 448

Konst, Äldre måleri

Rum 5

Budhistorik (9 bud)
3149623
9 800
3149380
9 600
3149379
8 200
3146277
6 800
3140103
4 200

Slutpris SEK:
9 800
890 EUR, 956 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.