P. Salomon Domenchin de Chavannes, tillskriven

431755

PIERRE SALOMON DOMENCHIN DE CHAVANNES (Frankrike 1672-1744) tillskriven: Landskap, olja på duk, 53x65 cm.
Proveniens: Hovintendent Gösta Stenmans samling, nr. 448

Konst, Äldre måleri

Rum 5

Budhistorik (9 bud)
3149623
9 800
3149380
9 600
3149379
8 200
3146277
6 800
3140103
4 200

Slutpris SEK:
9 800
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer