Henning Mankell Kompasshus

442694

KOMPASSHUS, 1800-tal, mässing och trä, märkt D Mc Gregor & Co Glasgow, höjd ca 60 cm

Proveniens: Henning Mankell

Slitage, mindre skador, delar saknas

Nautica/Technica

Geijersgatan 14, Göteborg

Henning Mankell Kompasshus

Budhistorik (19 bud)
3101469
5 200
3101473
5 000
3101469
4 800
3101466
4 600
3101468
4 400

Slutpris SEK:
5 200
524 EUR, 595 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.