Gemla stolar 1930-tal

442679

GEMLA, stolar, 4 st, 1930-tal, möjligen formgivna av Gunnar Asplund, stomme av betsad bok, snörade sitsar, delvis plakettmärkta, sitthöjd ca 48 cm

Slitage, fläckar, mindre torrpsirckor

Hylla 11

Gemla stolar 1930-tal
Budhistorik (12 bud)
3095040
3094882
3094831
1 900
3094881
1 800
3094831
1 700

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.