Bordspendyl sengustaviansk

442659

BORDSPENDYL, 1800-talets första hälft, sengustaviansk, förgylld, skuren dekor, emaljerad urtavla med arabiska siffror, höjd ca 39, längd 30 cm, pendel finns

Nyckel saknas, smärre ytskador

Klockor/Ur

Bordspendyl sengustaviansk

Budhistorik (5 bud)
3095468
2 600
3095464
3085735
600
3085734
450
3081553

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.