Vapenporslin 1700-tal Kina

442644

TALLRIKAR, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), djup modell, vapenporslin, dekor av änder vid lotusblomma i emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter ca 22 cm

Nagg

Orientaliskt, Porslin

Vapenporslin 1700-tal Kina

Budhistorik (17 bud)
3100622
2 800
3099911
2 600
3099911
2 400
3100620
3099911

Slutpris SEK:
2 800
282 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.