Penselvas Kina

442577

PENSELVAS, porslin, Kina, 1900-talets första hälft, dekor av figurscen i emaljfärger samt sepia, kalligrafi, höjd ca 29 cm

Fotringen med nagg, livet med spricka (ca 13 cm)

Orientaliskt, Porslin

Monter 9

Penselvas Kina

Budhistorik (1 bud)

3097208
2017-02-25 02:54:31

2017-02-26 kl 13:32
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.