Serge Poliakoff färglitografi Fransk konst

442566

SERGE POLIAKOFF (1900-1969), Composition Jaune, Rouge et Grise, färglitografi, 1956, signerad och numrerad Serge Poliakoff 20/101. Publicerad av Pons, Paris, 38,5 x 54,5 cm,

LITTERATUR: Riviere, Schneider 9

Konst, Grafik, Specialauktion

Budhistorik (10 bud)
3093806
7 000
3091635
6 200
3091524
6 000
3085445
5 000
3085444
1 400

Slutpris SEK:
7 000
705 EUR, 801 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.