H von C Kaspell oljemålning

442543

H VON C KASPELL (Flandern, omkring 1840): Vilniusbataljen efter Rafael, troligen, olja på pannå, ca 38x55 cm

Proveniens: Rashammar

Pannå med spricka och retuscher, lagning

Konst, Äldre måleri

Rum 6

H von C Kaspell oljemålning

Budhistorik (5 bud)
3097197
12 000
3087025
5 000
3085766
3084494
3081880

Slutpris SEK:
12 000
1 208 EUR, 1 373 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.