Salvador Dali färglitografi

442511

SALVADOR DALI (1904-1989), Nu Gris, 1967, signerad och daterad i blyerts Dalí -67, färglitografi, 31x23 cm, ur boken Hommage ā Meissonier med totalt fyra färglitografier, bladen trycktes även i signerade och numrerade exemplar i 150 + 150 exemplar med marginaler, bokupplagan 2 000 ex varav huvuddelen endast signerade på försättsbladet.
LITTERATUR: Michler/Löpsinger 1176

Fack 2

Salvador Dali färglitografi
Budhistorik (15 bud)
3094277
1 400
3093986
1 300
3093704
3093729
3093704

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.